Le Parc Aux Orchidees Villa
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi i rummet | Gratis parkering | Simbassäng Saltvattenspool |
| Privat strand Strand | Aktiviteter Ridning Dykning Snorkling Fiske Kanotpaddling Vandring | Spa & Hälsocenter Helkroppsmassage Huvudmassage Ryggmassage Jacuzzi |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
När du bor i Le Parc Aux Orchidees Villa Pointe-Noire kan du enkelt nå de Deshaies Botanical Garden, som ligger ungefär 5 km bort. Villan erbjuder bubbelpool för gästernas avkoppling.
Denna villa ligger också cirka 15 minuter med bil från La Vanilleraie Fety och cirka 20 minuter med bil från La Maison du Cacao.
Hårtorkar, badlakan och handdukar säkerställer också din bekvämlighet.
I ett komplett kök i Le Parc Aux Orchidees Villa finns vattenkokare, kylskåp och köksredskap. Restaurangen Le Calebassier, som serverar ett brett utbud av måltider, ligger mindre än 600 meter bort. Pointe-a-Pitre Le Raizet flygplats kan nås på 57 minuters bilresa från boendet. Gästerna har tillgång till spabehandlingar och utomhusbassäng samt en terrass med utsikt över trädgården. I Le Parc Aux Orchidees Villa kan gästerna koppla av vid en utomhuspool och njuta av huvudmassage och ryggmassage.
- Lokala sevärdheter
- Notre Dame des Larmes2784 km
- Habitation Côte Sous-le-Vent3640 km
- Rêve de Sable3820 km
- Flygplatser
- Pointe-a-Pitre Le Raizet49 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis parkering
- Inga husdjur
- Säkerhet
- Endast för vuxna
- Rökdetektorer
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Saltvattenspool
- Strand
- Solsängar
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Spa & Hälsocenter
- Jacuzzi
- Ryggmassage
- Huvudmassage
- Helkroppsmassage
- Fotmassage
- Dykning
- Snorkling
- Kanotpaddling
- Vandring
- Ridning
- Fiske
- Utomhusbad
- Grunda delen
Service
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Gratis Wi-Fi i rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Strykservice
- LCD-TV
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök på Le Parc Aux Orchidees Villa?
Ett komplett kök finns på Le Parc Aux Orchidees Villa. - ❓
Tillåter Le Parc Aux Orchidees Villa husdjur?
Le Parc Aux Orchidees Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det några spa-möjligheter som erbjuds på Le Parc Aux Orchidees Villa?
Gästerna på Le Parc Aux Orchidees Villa kan koppla av med bubbelpool.